Заклад загальної середньої освіти № 3 м.Коростишева

   





 

   

 

   Засновником освітнього закладу є Коростишівська міська рада.

  Освітній заклад безпосередньо підпорядковується відділу освіти, молоді та спорту Коростишівської міської ради, який здійснює від імені Власника контроль за її діяльністю та інші необхідні функції. Фінансово-господарська діяльність закладу освіти здійснюється відповідно до законодавства , власного Статуту та на основі його кошторису.

    У ліцеї навчається 490 здобувача освіти.

1-4-ті класи – 8 класів, 158 учнів;

5-9-ті класи – 11 класів, 296 учнів;

10-11-ті класи – 2 класи, 36 учнів.

 

    Режим роботи закладу:

-  мова навчання – українська;

-  режим  навчання – п’ятиденний;

-  початок занять:

  •  для 1- 4 класів - 0 8 год. 30 хвилин
  •  для 5 - 11 класів - о 8 годині 30 хвилин;

-  тривалість уроків у початковій ланці, основній та старшій відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту»;

-  тривалість перерв відповідно до санітарних вимог та Закону України "Про загальну середню освіту"

    

 

Школо!
Доля в чорнобривцях сходить.
І калина з світом гомонить.
Хліб і сіль. І свічки подих.
Хай душа не тліє тут.
Горить…
    Історія ліцею сягає сивої давнини. 1864 рік - саме в цьому році відкрито наш ліцей.
    Він є найстарішим в місті. Там, де так здавалося недавно була побудована шкільна їдальня стояла в місті архітектурна споруда - Свято Троїцька церква. Біля церкви дзвіниця і будинок. В одній половині в якій жив Валеріан Іванович Вишневський, а в другій була однокласна школа в якій навчалося 4 учні. Програма була обмежена, крім обов'язкового викладання Закону Божого та церковного співу, вводилося навчання грамоти,  4 - х дій арифметики, географії та малювання. Жителі міста тягнулися до знань, бажаючих навчатися, ставало все більше з кожним роком. І ось у 1915 році школа стає трьохкласною. Навчальний рік починається 7 жовтня, закінчується 14 березня і тривав 109 днів.
    З архіву:
    На 20.12.1915 року в шкільному журналі зазначалося: було 3 класи
1 клас - 22 хлопчики та 17 дівчаток; 2 клас - 11 хлопчиків та 10 дівчаток; 3 клас - 9 хлопчиків та 2 дівчаток. Всього 71 учень.
Завідувачем школи був Вишневецький Валеріан Іванович, вчителькою дочка священика Зінаїда Валеріанівна Давидовська, Закон Божий викладав дяк. Після Жовтневої  революції церква була відокремлена від держави, школа від церкви.

   1924 рік було добудовано 2 будинки на 2 класні кімнати кожен, і школа перейшла на 4 - х річне навчання і дістала назву фабрично заводська. Базовим підприємством була паперова фабрика. У 1935 році школа стає семирічною, а з 1938 середньою.

   Під час Другої світової війни приміщення школи дуже постраждало, так як служило казармою для окупаційних властей, обладнання було зовсім знищено, у 1963 році райком партії під керівництвом першого секретаря Прилуцького приймає рішення про добудову школи на 12 класних кімнат та спортивної зали. Будівництво було закінчено раніше строку у серпні 1965, тому що значну допомогу надавали учні, батьки, вчителі. Сьогодні школа найстаріша в області. Нетипове планування приміщення суттєво відрізняється від сучасних освітянських закладів. Однак, всі хто працює і навчається тут, а це чудовий колектив однодумців, роблять все для того, щоб перебувати у школі було комфортно, приємно і затишно.

 

HotLog