Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Дистанційна освіта на Класній оцінці
Педагогічна преса Національна дитяча гаряча лінія

Протидія булінгу

 

 

Протидія булінгу
 1. Наказ  “Про створення комісії та затвердження плану заходів на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у школі” /переглянути/
 2. Процедура подання учасниками освітнього процесу   заяв про випадок булінгу (цькування) та  їх розгляд в Коростишівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня № 3 Житомирської області  /переглянути         /
 3. Заява про випадки боулінгу (цькування) у школі  /переглянути/
 4. Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування) в в Коростишівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня № 3 Житомирської області    /переглянути/
 5. План заходів щодо запобігання, профілактики та протидії булінгу по закладу освіти   /переглянути/

 

            На освітній онлайн-платформі Prometheus відкрили реєстрацію на безкоштовний онлайн-курс

           “Протидія та попередження  булінгу (цькуванню) в закладах освіти”.

            Зареєструватись можна за цим посиланням.

           “Якщо ви бажаєте знати, як правильно діяти, якщо ваша дитина стала учасником булінгу (цькування), якщо ви працюєте

            в  закладі освіти та щодня стикаєтесь з подібними випадками та не знаєте, як це правильно зупинити та попередити,   

            якщо  ви керуєте закладом освіти і не знаєте, як створити безпечне освітнє середовище, вільне від будь-яких проявів 

            насильства  та булінгу (цькування), то цей курс для вас”, – зазначено в описі курсу.

            Курс містить відеолекції, презентації та конспекти. Також в учасників курсу буде можливість поставити 

             запитання лекторам на форумі.

 

Для успішної боротьби з насильством у школі:

 • Усі члени шкільної спільноти мають дійти єдиної думки, що насильство, цькування, дискримінація за будь-якою ознакою, сексуальні домагання і нетерпимість у школі є неприйнятними.
 • Кожен має знати про те, в яких формах може виявлятися насильство й цькування і як від нього страждають люди. Вивчення прав людини і виховання в дусі миру має бути включено до шкільної програми.
 • Спільно з учнями мають бути вироблені правила поведінки у класі, а потім загальношкільні правила. Правила мають бути складені в позитивному ключі «як треба», а не як «не треба» поводитися. Правила мають бути зрозумілими, точними і короткими.
 • Дисциплінарні заходи повинні мати виховний, а не каральний характер. Осуд, зауваження, догана мають бути спрямовані на вчинок учня і його можливі наслідки, а не на особистість порушника правил.
 • Жоден випадок насильства або цькування і жодну скаргу не можна залишати без уваги. Учням важливо пояснити, що будь-які насильницькі дії, образливі слова є неприпустимими. Реакція має бути негайною (зупинити бійку, припинити знущання) та більш суворою при повторних випадках агресії.
 • Аналізуючи ситуацію, треба з’ясувати, що трапилося, вислухати обидві сторони, підтримати потерпілого й обов'язково поговорити щоб зрозуміти, чому він або вона так вчинили, що можна зробити, щоб таке не повторилося. До такої розмови варто залучити шкільного психолога.
 • Залежно від тяжкості вчинку можна пересадити учнів, запропонувати вибачитися, написати записку батькам або викликати їх, позбавити учня можливості брати участь у позакласному заході.
 • Учням треба пояснити, що навіть пасивне спостереження за знущаннями і бійкою надихає кривдника продовжувати свої дії. Свідки події повинні захистити жертву насильства і , якщо треба, покликати на допомогу дорослих.
 • Потрібно запровадити механізми повідомлення про випадки насильства, щоб учні не боялися цього робити. Ці механізми повинні забезпечувати учням підтримку і конфіденційність, бути тактовними.
 • Для успішного попередження та протидії насильству треба проводити заняття з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв’язання конфліктів.